štvrtok 21. júna 2012

My hair care products & reviews (volume 2 - professional hair cosmetics)

SK: Ďalšia časť o výrobkoch, ktoré používam pri starostlivosti o vlasy. Tentoraz vám však predstavím dva vynikajúce zázraky, ktoré nie je dostať v bežných drogériách, avšak dajú sa objednať cez internet alebo každú dobrú kaderníčku. Prvým je Orofluido - tekuté zlato od Revlonu a druhým je orientálny olej od firmy Mon Platin. Dúfam, že vám zaujmú a že mi vaše názory, skúsenosti dáte vedieť dole v komentároch. Opäť tieto produkty boli zakúpené mojou rodinou a všetci si ich pochvaľujeme.
EN: The second post about my hair care products. Now, I will show you two amazing miracles, which are not sold in drugstores in my country but you can purchase them via internet. The first is Orofluido - the liquid gold by Revlon and second is oriental oil by Mon Platin. I hope you will like them and let me know if you have experience with them or not. All the products in this post are bought by myself.Oficiálny text: Orofluido - tekuté zlato od Revlonu je elixír krásy pre všetky typy vlasov.
Textúra: Tekutá, hodvábne jemná a príjemná pre všetky zmysly. Pripomína a evokuje nádheru zlata.
Vôňa: Lahodná aróma s vanilkovým srdcom Vás prenesie do fascinujíceho sveta orientálnych vôni.
  • Arganový olej: tekuté zlato pre Vaše vlasy. Tento olej sa získavá z kvôstok plodov argánie trnitej. Je bohatý na vitamin E a mastné esenciálne oleje, s charakterom podobným složeniu našej pleti. Posiluje vlasy, dodává im extrémnu ľahkosť a neuveriteľnú hebkosť.
  • Ľanový olej: okamžitý lesk. Z ľanových semienok sa získavá cenný olej, ktorý zaceluje a zjemňuje vlasové kutikuly, pomáhá pri zjednotení a úprave účesu. Vlasy po ošetření zachytávajú a odrážajú svetlo a nádherne sa lesknú.
  • Olej z šáchoru jedlého: hodvábna jemnosť na dotyk. Šáchor jedlý je rastlina, ktorá se už viac ako 4.000 rokov pestuje v Egypte. Z nej sa získavá olej s vysokým obsahom nenasýtených mastných kyselín a tokoferolov, ktoré prirodzene chránia vlasy proti volným radikálom. Dodává vlasom jemnosť a objem, vlasy se ľahko upravujú, sú hladké a pružné.
Moje hodnotenie: Odporúčam pre všetky typy vlasov! Tento produkt spĺňa všetko čo sľubuje, zanecháva moje vlasy lesklé, jemné, hydratované, ľahko sa česú a vďaka výživnemu obsahu tohto oleja dostávajú potrebnú starostlivosť a výživu. Netreba to však prehnať, odporúčam použiť malé množstvo a len na končeky vlasov. Nepoužívam ho po každom umytí, pretože mám aj iné lacnejšie produkty a predsa chcem si ho troška pošetriť. Páči sa mi luxusné balenie, zlatá farba tekutiny a úžasná vôňa vanilky, ktorá pretrváva fakt dlho. Obal je zo skla, takže dajte pozor. Môže sa ľahko rozbiť!

Official text: OroFluido has a mouth watering vanilla fragrance and a silky texture which glides easily through the hair and adds moisture without leaving behind a sticky residue.
  • argan oil (liquid gold for your hair) - Extracted from the seeds of the Argania spinosa fruit, Argan oil is rich in vitamin E and essential fatty oils, similar in composition to our own skin. It strengthens hair and makes it extremely light and incredibly silky.
  • linseed oil (instant shine) - The seeds of the linen plant are the source of a precious oil which seals and smoothes the hair cuticle, providing uniformity and control. The result is hair that captures and reflects the light, giving it a spectacular shine.
  • cyperus oil (pure silk to the touch) - Cyperus is a plant that has been cultivated in Egypt for more than 4,000 years. It is the source of an oil with a high content of fatty acids and tocopherol, which give natural protection against free radicals. It provides softness and volume, leaving hair manageable, smooth and flexible
My opinion: I completely recommend to all types of hair this product! It does everything it said! It makes my hair very shiny, soft, hydrated, it's easy to comb them and they receive necessary care and nutrition. You only need to use a small amount of product to receive this. I don't use it every time I wash my hair because I use also another hair care products and I want to save it. I like the luxurious packaging, gold color of oil and amaaazing vanilla fragrance which lasts and lasts. The packaging is made from glass, so you must be careful! It can break easily. 
Prize: 16,99 €/100 ml, 13,80 €/50 ml


Oficiálny text: Komplex olejov a silikónov, obohatený argánovým a jojobovým olejom, olejom z pšeničných klíčkov, obsahujúci vitamín E. Poskytuje maximálnu ochranu vlasov počas procesu sušenia, zlepšuje vzhľad vlasov a dodáva lesk a bohatosť. Účinne ochraňuje vlasy proti poškodeniu poveternostnými vplyvmi a štiepeniu končekov vlasov. Dodáva im lesk a vitalitu. Vhodné pre všetky typy vlasov.
Moje hodnotenie: Tento produkt nám odporúčila kaderníčka. Používala ho pred alebo po fénovaní mojich vlasov, už nepamätám. Používam opäť malé množstvo (jedno zatlačenie pumpičkou) na vlhké alebo suché končeky vlasov za účelom ich ochrany pred štiepením. Produkt dodáva lesk a má špeciálnu orientálnu vôňu, na ktorú som si musela dlhšie zvykať. Niekomu to nemusí voniať.  Neočaril ma až tak dizajn obalu až tak ako u Orofluida. Avšak, Orientálny olej má praktickú pumpičku, čo by sme u Orofluida hľadali márne. Celkovo u mňa vyhralo Orofluifo, ale ani tento olej nie je určite na škodu.

Oficial text: A complex of oils and silicones enriched with argan oiljojoba oil and wheat germ oil and containing Vitamin E. Provides maximum protection to hair during the drying process, enhances appearance of the hair and adds sheen and richness. Also effective for protection against weather damage and split ends. Adds shine and vitality to the hair. Suitable for all hair types. 
My opinion: This product was recommended to me by my hairdresser. She used it before or after drying my hair, I don't remember. However, I used small amount of the product on my damp or dry hair-ends to keep them protected from splitting and hydrated. It adds a shiny gloss to your hair and has also a very special oriental  scent. I don't like the design of that product as much as Orofluido's. However, I think the its pump is more practical. 
Prize: about £23.68/$28.00

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Thank you for leaving your comment! I read every single one and I'm here to reply. You can leave a message in English and I also accept simple message in "Deutsch":-D A samozrejme po slovensky/česky!